james woodal

James Woodall

Georgia NAACP

James Woodall şu anda Georgia NAACP Eyalet Başkanı olarak görev yapmaktadır. Georgia, Riverdale doğumlu olan Woodall, Georgia Southern Üniversitesi mezunudur. Lisans eğitimini Siyaset Bilimi alanında tamamlamıştır ve Dini Çalışmalar bölümünde yandal yapmıştır.  Şu an, Mezhepler Arası Teoloji Merkezi’nden İlahiyat yüksek lisansını almak üzere Morehouse Din Okulundaki çalışmalarının son senesindedir. Bunun dışında ABD ordusunda sekiz yıl İstihbarat Görevlisi olarak görev yapmıştır.

2016 yılında Eyalet Temsilciliği için aday olmuştur. Georgia Demokratik Partisi Eyalet Komitesi’nde yer almış ve Georgia Müvekkiller Konseyi Eyalet Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. Bunun dışında Francys Johnson’ın GA12 seçim bölgesinden Kongre adaylığı kampanyasında müdür yardımcılığı yapmış, Georgia Eyalet Meclisinde üç yıl boyunca Eyalet Temsilcisi Miriam Paris’e (HD142-Macon) yasama danışmanlığı görevini üstlenmiştir.  Georgia Odası Yönetim Kurulu’nda yer almaktadır.

Woodall Siyahi İnsanların Gelişmesi için Ulusal Birlik Derneğinin hayat boyu altın üyesidir.  Georgia Gençlik ve Üniversite Bölümü’nün Eyalet Başkanı, bu derneğin Bulloch İlçe branşında Başkan Yardımcılığı ve Genç Yetişkinler Komitesi’nin Eyalet Başkanı olarak görev yapmıştır.  Aralık 2018’de ulusal bir NAACP ortaklığı olan Next Gen [Yeni Nesil] Programından başlangıç üyesi olarak mezun olmuştur.

Woodall aynı zamanda bir vaizdir. Rahip Sammie J. Dow’un kilisesi olan Pleasant Grove Vaftizci Kilisesi’nde yardımcı vaiz olarak görev yapmaktadır. Kendisi 2020’de Georgia Southern’ın “40 yaş altı 40 kişi” listesinde yer almış ve “Yılın Mezunu” seçilmiştir. 2021 yılında Atlanta Magazine tarafından #Atlanta500 Liderlerinden biri olarak seçilmiştir ve 2020 yılında ADL Sivil Toplum bursu ve Aspen Enstitüsü bursunu almaya hak kazanmıştır.